Dětská kola

Jak správně vybrat dětské kolo?

Trh nabízí rozdílná dětská kola různých značek. Myslíme si, že v první řadě by rodič měl při výběru kola pro děti dbát na bezpečnost své ratolesti z důvodu, aby eliminoval riziko úrazu, který by následně mohl nepříznivě ovlivnit vztah dítěte ke kolu. Maxbike dělá maximum pro to, aby byla nejen kola pro děti vyrábě...

Jak správně vybrat dětské kolo?

Trh nabízí rozdílná dětská kola různých značek. Myslíme si, že v první řadě by rodič měl při výběru kola pro děti dbát na bezpečnost své ratolesti z důvodu, aby eliminoval riziko úrazu, který by následně mohl nepříznivě ovlivnit vztah dítěte ke kolu. Maxbike dělá maximum pro to, aby byla nejen kola pro děti vyráběna v maximální kvalitě, za nejnižší možnou cenu, v atraktivním designu a s významným důrazem na bezpečnost.

 

Věk a výška dítěte

Při výběru kola pro dítě hraje důležitou roli věk, výška a váha dítěte. Důležitým aspektem je i individuální pocit každého dítěte.

Označení velikosti dětských kol znamená průměr kol na jakých jsou postavena a udává se v palcích, nejčastějšími velikostmi jsou 12“,16“,20“ a 24“. Často používaným vodítkem pro výběr správné velikosti kola bývá věk dítěte, ale to není zcela ideální a lépe je řídit se i výškou dítěte.

 

Dle velikostí se dětská kola dělí na :

  • 12“:  tato kola jsou vhodná pro nejmenší děti ve věku 2-3 roky, nebo do výšky 90-110 cm, jejich vybavení bývá základní a kola jsou převážně vybavena zadním nábojem typu „torpédo“, které má funkci brzdy.
  • 16“: kola s průměrem 16“ jsou určena pro odrostlejší děti ve věku 3-6 let, nebo do výšky 100-125cm, co se výbavy týče, platí totéž co u kol velikosti 12“.
  • 20“: kola této velikosti jsou pro již starší děti a svým vybavením se téměř blíží „dospělým“ kolům. Jsou vhodná pro děti ve věku 6-9 let nebo do výšky 105-135 cm.
  • 24“: Jsou určena pro děti věku 8-12 let nebo výšce 115-155cm. Dalo by se říct, že tato kola jsou již zmenšená klasická kola. Rámy se liší pouze geometrií a velikostí, která je přizpůsobena proporcím dětské postavy, komponenty se v podstatě shodují, liší se pouze menší délkou klik a kratším představcem.

 

Co se výbavy a rámů týče, bývají dnes i kola pro nejmenší vybavována kvalitními komponenty a hliníkovými rámy. Dětská kola velikostí 12“ a 16“ bývají vybavena přídavnými kolečky pro snadnější zvládnutí jízdy na kole. Pro děti do 10-ti let musí být navíc vybavena bezpečnostním krytem řetězu.

Kolo pro děti a jeho kvalita?

Kvalita kola se pozná podle použitých součástek, jaká jsou přídavná balanční kolečka, aplikované pedály a jiné detaily, např. jak dobře fungují brzdy (zda při prudkém brzdění nepadá řetěz) a zda šlapání jde hladce (ne příliš těžce).

Buďte obezřetní při nákupu dětského kola v bazarech. Zkontrolujte pláště a jejich případné poškození, funkčnost brzd a rotaci veškerých tomu určených částí. Občas může být blatník umístěn příliš blízko šlapátkům, což není optimální obzvláště při zatáčení.

Naštěstí dětská kola Maxbike jsou tak cenově příznivá, že snad ani nemá význam kvůli pár set korunám riskovat bezpečí dítěte.

 

Dětské kolo a jeho cena?

  • Ceny dětských kol se v průměru pohybují od 2 500 Kč – 7 000 Kč. 
  • Pro děti od 2-3 let je doporučena velikost kola 12“, která odpovídá výšce dítěte 90 – 110 cm.
  • Dětem od 3 – 6 let by měla vyhovovat dětská kola 16“ tj. pro děti vysoké 100 – 125 cm.
  • Školákům ve věku od 6 do 9 let většinou vyhovují dětská kola velikosti 20“ tzn. 105 – 135 cm.
  • 8 – 12letým dětem měřícím zhruba 115-155cm by mělo vyhovovat dětské kolo o velikosti 24“.  
Zobrazit

Dětská kola Počet produktů: 11

Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek